Sériové odporové vykurovacie káble s minerálnou izoláciou ELK-MI

Sériové odporové vykurovacie káble v tomto prevedení predstavujú vysoko robustné a mechanicky odolné káble. Majú hermeticky utesnený kovový plášť, s tohoto dôvodu sú už továrne zakončené. Môžu byť použité ako ohrievač s vysokým výkonom.

Princíp činnosti: 

Princíp spočíva v odporovom vykurovacom drôte (vodič), ktorý je natiahnutý v dĺžke vykurovacieho kábla. Izolácia vykurovacieho vodiča je z oxidu horečnatého, vonkajší plášť tvorí nerezová oceľ. Hlavnou požiadavkou kladenou na túto izoláciu je totiž odolnosť voči vysokým teplotám pri zachovaní elektrickej a mechanickej pevnosti. Medzi ďalšie výhody týchto vykurovacích káblov patrí vysoká chemická odolnosť, odolnosť proti vlhkosti, vysoká prevádzková teplota, vysoký menovitý výkon.

Tieto káble sa dodávajú len továrne zakončené (mosadzná káblová vývodka M20x1,5), so studenými prívodmi a s integrovaným pripojením ochranného vodiča, v sortimente dĺžok a menovitých výkonov.

Použitie vykurovacích odporových káblov s minerálnou izoláciou je v prvom rade v chemickom a petrochemickom priemysle, strojárstve, vákuovej technológii, hlavne tam, kde je potreba vysokých vykurovacích výkonov pri vysokých teplotách. Hermeticky utesnený kovový plášť umožňuje ponoriť vykurovací kábel aj do kvapalín.

Odporúčame sa vyvarovať niekoľkonásobnému ohnutiu s malým polomerom ohybu, hrozí zničenie kábla.

Vykurovacie odporové káble s minerálnou izoláciou sú vyrábané v dvoch radách:

typ ELK-MI/VA - vonkajší kovový plášť z nerezovej ocele 1.4541, max. prevádzková teplota je 600 ° C
typ ELK-MI/INC - vonkajší kovový plášť z nerezovej ocele 2.4816 (Inconel), max. prevádzková teplota je 1000 ° C


späť na: Vykurovacie kábley ELTHERM – online katalóg