Regulácia ohrevu potrubia

Pre reguláciu vykurovacích káblov doporučujeme používať termostaty a regulátory spoločnosti EBERLE . Pre priemyselné aplikácie a predovšetkým v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu ďalej ponúkame termostaty JUMO a ZPA Ekoreg.

Pokiaľ použijeme pre ochranu proti zamŕzaniu samoregulačné káble, väčšinou nie je nutné ani žiaduce vykurovacie káble spínať a regulovať podľa čidla umiestneného na vyhrievanej technológii. Samoregulačné káble udržujú teplotu samé. Aby sme odstavili vykurovací systém mimo obdobia, kedy mrzne, je najvhodnejšie použiť priestorový (vonkajší) termostat.

Firma EBERLE ponúka radu priestorových elektronických termostatov AZT. Sú vybavené vstavaným čidlom a majú krytie IP 54. Toto prevedenie ich predurčuje k montáži blízko regulovaných vykurovacích káblov. Do termostatu môžu byť zavedené dva káble. Jeden napájací a druhý prívod k vykurovaciemu káblu. Termostat je možné namontovať priamo na držiak FX/JBB.

Pre prostredie s nebezpečenstvom výbuchu odporúčame priestorový termostat JUMO ATH-EXx alebo ZPA Ekoreg 61 113  v prevedení EEx de IIC T6. Regulátor je tiež možné montovať na držiak FX/JBB.

Vykurovacie káble s konštantným výkonom je väčšinou nutné regulovať pomocou čidla umiestneného  na ohrievanej technológii. Regulátory s diaľkovým čidlom nájdu uplatnenie aj pri presnej regulácii samoregulačných káblov.. Ďalej je vhodné použiť tento typ regulátoru aj pre spínanie podľa vonkajšej teploty, kde je regulátor umiestnený v rozvádzači a čidlo je vyvedené do vonkajšieho prostredia.

Pre montáž blízko vyhrievanej technológie je možné použiť regulátor s diaľkovým čidlom UTR s krytím IP 65. Regulátor je možné montovať na držiak FX/JBB.

Pre použitie v rozvádzači je určený regulátor  ITR-3 montovaný na lištu DIN. Čidlo je možné osadiť do vonkajšieho priestoru alebo na vyhrievanú technológiu. Tieto regulátori vyrába spoločnosť EBERLE.

V prostredí s nebezpečenstvom výbuchu je možné použiť kapilárový termostat JUMO ATH-EXx alebo ZPA Ekoreg 61 126. Termostaty sa vyrábajú v mnohých variantoch i v povedení EEx de IIC T6. Banka s kapilárou sa umiestni na technológii a regulátor je vhodné namontovať na držiak FX/JBB.


späť na: Vyhrievanie potrubia a ďalších technológií