M. Preymesser logistika

M. Preymesser logistika

Vyhrievanie vonkajšie plochy - príchod k an-dockom skladovacej haly M. Preymesser logistika v Řepová pri Mladej Boleslavi (logistika pre Škoda-Auto a.s.)

V roku 2006 tu naša firma realizovala vyhrievanie vonkajších plôch pred an-dock (zásobovacie príjazdy) pre nákladné vozidlá tak, aby plocha pre cúvanie nákladných vozidiel bola v zime bezpečná bez snehu a poľadovice. Problém spočíval v tom, že vykurovacie káble slúžiace k vyhrievaniu plochy sú zakryté obaľovanou živičnou zmesou vysokej kvality, pokladané finišérom za vysokej teploty. Pre vyhrievanie bol použitý novo skonštruovaný vykurovací kábel KYX, ktorého vonkajší plášť je zhotovený z sieťovaného PE (XLPE). Tento materiál i celá konštrukcia vykurovacieho kábla krátkodobo odoláva teplotám až 250 ° C. Preto vysoká teplota ani mechanické namáhanie ťažkými mechanizmami, ktoré po inštalovaných kábloch prechádzali, nespôsobili poškodenie vykurovacích káblov. Celková vyhrievané plocha je cca 175 m2 a príkon cca 42 kW. Vyhrievanie je regulované detektorom snehu a ľadu s čidlami teploty a vlhkosti v ploche iv ovzduší. Tým sú dosiahnuté maximálne možné úspory elektrickej energie.


späť na: Vykurovacie káble - referencie


Aktuality

Samoregulačné vykurovacie káble ELTHERM

Sortiment vykurovacích káblov sme rozšírili o výrobky nemeckej spoločnosti ELTHERM.

Jedná sa predovšetkým o širokú radu samoregulačných vykurovacích káblov, ale aj ďalších výrobkov z oblasti flexibilných vykurovacích prvkov.

Viac informácií nájdete v on-line katalógu výrobkov spoločnosti Eltherm.