CHP Plant at Michelin, Stoke on Trent, Anglie a Blackburn Mill CHP, Blackburn, Anglicko

CHP Plant at Michelin, Stoke on Trent, Anglie a Blackburn Mill CHP, Blackburn, Anglicko

Parné spalinové kotly realizované firmou  ALSTOM POWER s.r.o.

Naša firma tu v priebehu roka 2001 realizovala vyhrievanie technologického a impulzného potrubia ako ochranu pred zamŕzaním v zimnom období a počas odstávky kotla a to v rozsahu:

  • návrh riešenia
  • spracovanie projektovej dokumentácie všetkých stupňov,
  • dodávka materiálu,
  • dozor pri montáži,
  • sprevádzkovanie a odovzdanie diela, školenie obsluhy

Na CHP Plant at Michelin byl k otápění potrubí použit topný kabel s konstantním výkonem FTSH/TF v rozsahu cca 2700 m a instalovaným výkonem 40 kW. Tento kabel zde byl zčásti instalován přímo na potrubí a technologické aparáty a zčásti mezi vrstvy tepelné izolace chránící topný kabel před vysokými teplotami (až 535 °C). Díky robustní a odolné konstrukci se topný kabel jak při montáži tak v provozu osvědčil. Aby byly splněny požadavky investora a British Standards, byl i napájecí systém topných kabelů konstruován jako velmi robustní - kovové svorkovnicové skříňky, armované napájecí kabely, robustní kabelové trasy.

Podobným způsobem byl řešen projekt Blackburn Mill CHP. Zde bylo instalováno cca 2800 m topného kabelu FTSH/TF s výkonem 43 kW.


späť na: Vykurovacie káble - referencie


Aktuality

Samoregulačné vykurovacie káble ELTHERM

Sortiment vykurovacích káblov sme rozšírili o výrobky nemeckej spoločnosti ELTHERM.

Jedná sa predovšetkým o širokú radu samoregulačných vykurovacích káblov, ale aj ďalších výrobkov z oblasti flexibilných vykurovacích prvkov.

Viac informácií nájdete v on-line katalógu výrobkov spoločnosti Eltherm.