Hill's Pet Nutrition Hustopeče - vyhrievanie vonkajšej plochy

Hill's Pet Nutrition Hustopeče - vyhrievanie vonkajšej plochy

Milióny zvieracích miláčikov dostanú svoje krmivo včas

V Hustopečiach u Brna bola v roku 2009 dokončená výstavba výrobného závodu Hill 's Pet Nutrition s.r.o. na výrobu krmív pre zvieracích miláčikov. Milióny majiteľov mačiek a psov dôverujú produktom Hill 's takmer šesťdesiat rokov a výskumy dokazujú, že aj pre veterinárnych lekárov je krmivo Hill' s voľbou číslo jedna. Teraz je v prevádzke aj závod v Českej republike.

Výstavba výrobného závodu Hill 's sa zhostila spoločnosť Kovoprojekta Brno so všetkou zodpovednosťou a nekompromisnosťou, s ktorou skúsenosti pri realizácii náročných priemyselných investícií.

Výrobný závod krmív vyžaduje aj zodpovedajúce logistické zázemie. Pre logistiku surovín i hotových výrobkov je potrebné dostatočný počet dokovacích brán. Aby boli nákladné plochy nákladných automobilov v rovnakej úrovni s podlahou logistickej haly, je potrebné dosiahnuť sklonu príjazdovej komunikačnej plochy k dokovacím bránam. Tento sklon môže pri zhoršených poveternostných podmienkach spôsobovať nezjazdnosť pre nákladné vozidlá. Preto bolo rozhodnuté príjazdovú komunikačnú plochu vyhrievať elektrickými vykurovacími káblami.

Pre realizáciu vyhrievanie plochy bola vybraná firma REVOS, s.r.o. REVOS dlhoročné skúsenosti s realizáciou vyhrievanie vykurovacími káblami a to predovšetkým s ohrevom vonkajších plôch. V Hill 's Hustopeče je však vyhrievaná plocha takmer 2600 m2. Pôvodne mala mať časť príjazdovej komunikácie asfaltový povrch. Realizačnou firmou ale bolo vyhodnotené, že by zaťaženie veľkou prevádzkou spôsobilo deformácie povrchu. Preto bolo rozhodnuté celú plochu zabetónovať.

Inštalovaný výkon dosahuje hodnoty 604 kW. Pre distribúciu tak veľkého výkonu v ploche boli použité 4 napájacie šachty umiestnené vo vyhrievanej ploche. Plocha je rozdelená do 70 dilatačných dielov a v každom dieli je inštalované takmer 9 kW vykurovacieho výkonu. Celková dĺžka použitého vykurovacieho kábla FLEXELEC produktovej rady FLEXFLOOR je 21,5 km.

"Detektor snehu a ľadu" pomocou snímačov teploty a vlhkosti vyhodnotí momentálnej poveternostné podmienky a stav plochy a optimálne reguluje systém vyhrievanie. Tým sú dosiahnuté maximálne možné úspory elektrickej energie. Kúri len v prípade výskytu snehu a námrazy a po jej rozpustení sa vypína.

Prajeme teda novému výrobnému závodu Hill 's Hustopeče dlhoročnú bezproblémovú prevádzku.


späť na: Vykurovacie káble - referencie


Aktuality

Samoregulačné vykurovacie káble ELTHERM

Sortiment vykurovacích káblov sme rozšírili o výrobky nemeckej spoločnosti ELTHERM.

Jedná sa predovšetkým o širokú radu samoregulačných vykurovacích káblov, ale aj ďalších výrobkov z oblasti flexibilných vykurovacích prvkov.

Viac informácií nájdete v on-line katalógu výrobkov spoločnosti Eltherm.